Napisz do nas:saaworldpl@protonmail.com


PORADY

ekspertów


NOWOŚCI ZE ŚWIATA

polecane produkty


OPISY ŚRODKÓW

TOP produkty


JAK STOSOWAĆ

przykładowe cykle

Jak odblokować sie po cyklu SAA?

Po zakończeniu cyklu przyjmowania SAA, organizm zostaje „zablokowany”. O co chodzi? W uproszczeniu o to, że w trakcie przyjmowania sterydów dostarczamy mu z zewnątrz dużych ilości testosteronu, w związku z czym jądra przestają go wytwarzać. To zaś nie jest problemem, dopóki cykl trwa. Po jego zakończeniu jednak, dochodzi o rozstrojenia gospodarki hormonalnej. W konsekwencji spodziewać się można:

  • depresji,
  • spadku siły,
  • spadku masy ciała,
  • ogólnego osłabienia i złego samopoczucia, i innych tego typu efektów.

Regeneracja zatem po cyklu, bez przyjmowania odpowiednich preparatów, trwać może bardzo długo i być kłopotliwa – tak z perspektywy efektów ćwiczeń i przyrostu masy w trakcie cyklu, których przecież nie chcemy utracić, jak i z perspektywy zdrowia. Dlatego też, by nie dopuścić do takiej sytuacji i odblokować swój organizm, a wiec pomóc mu w szybkiej odbudowie dobrej gospodarki hormonalnej, należy przeprowadzić sobie kurację odblokowującą. Na rynku istnieje wiele środków, które w tym pomogą.

HCG to podstawa

Tuż po zakończeniu cyklu przyjmować należy hCG, czyli ludzką gonadropinę kosmówkową, która pozwala przywrócić produkcję testosteronu i odpowiednią wartosć HPTA. Warto pamiętać jednak, że przy dłuższym przyjmowaniu może ona upośledzać reakcję komórek Leydinga – okres jej przyjmowania zatem należy ograniczyć max do 2 tygodni po zakończeniu cyklu. Dawka nie powinna przekraczać 500 jm.

Przyjmuj SERM

SERM to leki pomagające przywrócić prawidłową gospodarkę hormonalną szybciej i bezpieczniej. Należy rozpocząć ich przyjmowanie równolegle z przyjmowaniem hCG, ponieważ dzięki temu eliminujemy negatywny wpływ estrogenów, które wytwarzają się przy podawaniu HCG. Najpopularniejszymi lekami z tej grupy są:

  • clomid (clomifen) – podnosi poziom testosteronu, przyjmowana dawka wynosi 50 – 100 mg dziennie, jest stosunkowo tani,
  • tamoxifen - mniej, niż clomid obciąża organizm (potrzebne są mniejsze dawki), jest najskuteczniejszym antagonistą estrogenów, posiada dodatkowo własność blokowania receptorów dla prolaktyny.

Kuracje odblokowujące

Po krótkich cyklach wystarczy 1 tydzień stosowania hCG i 1-4 tygodni Clomudu (50mg Ed) lub tamoksifenu (20 mg Ed), po długich zaś, zaleca się 2 tygodnie HCG, 2 tygodnie vit. E 1000j ed, 1-3 tyg armidex oraz 1-6 tygodni clomid lub tamoksifen, by odzyskać gospodarkę hormonalną na poziomie sprzed cyklu.

Dobrze przeprowadzony cykl odblokowania zapewni Ci szybki powrót do formy i możliwość prowadzenia dalszych treningów, a ponadto, złagodzi szok dla organizmu po odstawieniu sterydów. Dlatego też, nie zapominaj o jego wprowadzeniu tak po krótkich, jak po dłuższych cyklach.